Gyermek leány csapatunk a területi elvek szerinte nem juthat a döntőbe,
pedig tavaly bronzérmet nyertek miniben.
Az MKOSZ nem hajlandó lépni, így a területi szervezőket kérjük, támogassanak minket.
T. Területi Szervezők, edző kollégák!
Sokszor hangzik el, hogy a gyerek érdekeit tartsuk szem előtt. Mivel ezt nem sikerült elérnem az MKOSZ-ben, így Hozzátok fordulok, támogatásotokat kérve.
Már több kört megfutottunk / Mészáros L., Lipták M., Sterbenz T./, de sajnos mindenhol csak megértésre, sajnálkozásra jutottunk, „tettlegességre” nem, csak ígéretekre, meg talánokra futotta.
Úgy érezzük, hogy mi vétlen, de szenvedő alanyai vagyunk ennek az átállásnak. nem mellesleg jegyzem meg, de a 95-ös korosztályunk hasonlók miatt nem juthatott két éve a legjobb 12-be, mert rossz helyen született és a budapesti csapatok bár 11-en voltak, csak 5 nevezett az országosba.
1997-es Mini csapatunk tavaly III. helyezett lett a bajnokok tornáján. És ez a csapatunk jelenleg nem fér be a 12-es gyerek döntőbe. Ugye vicces.
Miért is nem: kötelező vagy nem kötelező, verseny vagy dzsembori vagy fizeti a mindenható NUSI?
6.5.3.1 Az NB I. osztályos sportszervezetek U18-as, U16-os, U14-es
és U12-es korosztályban 1-1 (egy-egy) „saját” csapat
nevezésére, versenyeztetésére kötelezettek az Országos
Utánpótlás Bajnokságokban./ részlet a versenykiírásból a honlapról
Az NBI-es nevezés feltétele a gyerek korosztály. Van olyan budapesti A csoportos csapat mely nem nevezett az országos gyermekbajnokságba, mert ezt a tájékoztatást kapta. Az MKOSZ jelenleg is ezt az álláspontot képviseli bár a fenti idézet a honlapjukról való. Ők azt állítják, hogy nem feltétele a nevezésnek. A Vasas-Csata nem támogatta a kenguru rendszerű, vegyes rendezésű gyermek bajnokságot, hanem a külön 9 csapatos leány bajnokságot preferálta volna és emellett kardoskodott. Viszont mikor látta , hogy ez feltétele az A csoportos tagságnak / büntetőpont, pénzbüntetés /, ő is nevezte csapatát.
Ha emlékeztek rá az edző továbbképzőkön még nem lehetett tudni, hogy mikor és milyen keretek között indul el a gyermek bajnokság. Ezek után a szabályokat hihetetlen mereven, élesen betartják, betartatják. Ragaszkodnak a kiíráshoz. Kivétel pl., hogy a Bajnokok tornájának helyszínét meg kell pályáztatni.
Ez az első ilyen bajnokság, mégis rövidebb a határidő a döntőre bejutáshoz, mint a miniben. Csak az első forduló létszáma dönt. Most már ugyanis megvan az 5. csapat, csakhogy későn! Kérdem én, miért nem lehetett egy picivel nagyobb türelmet adni a csapatoknak, egy új rendszer beindításakor. Sokan jelentkeztek később is, de hiába.
Ha egy nyár nem volt elég a pontos versenykiírás megszüléséhez, a tájékoztatáshoz, akkor az indulókkal szemben miért is vagyunk ilyen szigorúak?
Van olyan terület, ahol benne vannak a mini csapatok felversenyzői is. Azaz van komplett 99-es csapat is, melyet verseny miatt neveztek be, ezzel is növelve az indulók számát. Pesten ezek a csapatok a budapesti gyermek bajnokságban vannak, más egyéb mini kupákban. Azaz erőink megoszlanak a több bajnokság között, melyről ugyancsak nem a gyerekek tehetnek, hanem a felnőttek.
A rendszerben nem zárták ki, hogy 13 csapat legyen a döntőn. Ugyanis, ha Budapesten valóban 5 csapatot számítanának, akkor máris 13 csapatnak kell/ene ott lenni a döntőn.
Volt már olyan – akkor nyertesei voltunk -, hogy 14-es döntő volt miniben, mert nem kellett ellátást fizetni.
Most, hogy Mezőberényben van a döntő, csak egy csapat lesz helyi.
Azt gondolom csak szándék kérdése, hogy a programot áttervezzék, és az ellátásról is megoldható. Tehát már csak a szándék kell, hogy ha elkerülhető a veszteség egy váltásnál, akkor kerüljük el.
Ezzel egy csapatot sem veszítünk el. Mindenki, aki bejutott a területről részese lehet a döntőnek.
Tehát azzal a kéréssel fordulok Hozzátok, hogy gondolkodjatok el a fenti tényeken és legalább a Ti részetekről támogassátok a kezdeményezésünket. Reméljük, hogy többetek támogatásával nem gyerekeink szenvedik el a felnőttek hibáit.